جهان آینده ما در تسلط میکروکنترلرها

با نگاهی گذرا به محصولات الکترونیکی اطراف خود و مقایسه آنها با اجدادشان متوجه میشوید که آنها روزبروز هوشمندتر و کاراتر شده اند و از طرفی ظریفتر و کم حجم تر. مثلا به تلویزیون خود نگاه کنید آنقدر باریک شده که گاهی آدم با خودش میگوید چطور ممکن است ؟ وسایل داخل آن کجا رفته ؟ آنرا با تلویزیونهای 20 یا 30 سال پیش مقایسه کنید. باور نکردنی است. اما واقعا مهمترین عامل این تغییرات چیست ؟

ادامه مطلب...

چرا پایتون

توسعه پایتون در 1989 و توسط Guido van Rossum درهلند آغاز شد و اولین نسخه آن در ژانویه 1994 منتشر شد. زمانی که برای اولین بار در سال 2003 با پایتون آشنا شدم، توجه زیادی به آن نکردم. در آن زمان اغلب پروژه هایم را با زبان C++ مینوشتم و همواره از سرعت و توانایی این زبان لذت میبردم. و نیازی به زبان دیگری همچون پایتون احساس نمیکردم اما ...

ادامه مطلب...

رباتهای تلگرام و کاربردهای آنها

تلگرام یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی در ایران است. از کنار این واقعیت به سادگی نمیتوان گذشت زیرا ابزاری چنین محبوب و پر طرفدار، با امکانات وسیعی که فراهم کرده میتواند ابزار مناسبی برای توسعه کسب و کارها نیز باشد.

ادامه مطلب...

مکاتبات سازمانی مبتنی بر ایمیل: تسهیل توسعه سیستم های اطلاعاتی

ثبت اطلاعات به صورت مدون و استاندارد، سرعت در بازیابی و سهولت در استفاده از آن ها را تعیین می کند. در مدیریت سازمانی، نیاز به این بازیابی و سهولت دسترسی به این اطلاعات، برای بهبود تصمیم گیری، دیده می شود.

ادامه مطلب...